Hobby on-line

najnowsze artykuły tematyczne

Posted by admin on May - 29 - 2017 | Comments Off
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

rozrywka (12)Gra w szachy jest znana ludzkości już od bardzo wielu lat. Powstały one już kilkaset lat temu, a od tego czasu cieszą się nieustającą popularnością. Czy gra w szachy jest trudna? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wiele zależy tutaj od indywidualnych predyspozycji i tego, czy potrafimy logicznie i szybko myśleć i przewidywać ruchy naszego przeciwnika.

Do gry w szachy potrzebna jest szachownica oraz dwa zestawy figur – białe, oraz czarne, po jednym dla każdego z graczy. Aby móc grać w szachy, należy najpierw poznać zasady gry i wiedzieć, jaki ruch można wykonać którą figurą. Nie są to zasady bardzo skomplikowane i ich opanowanie to z reguły kwestia wprawy. Jednak aby móc grać w szachy na wysokim poziomie, potrzeba cierpliwości i długiej nauki i ćwiczeń.

Corocznie organizowane są liczne turnieje szachowe – zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Ci, którzy grają w szachy na mistrzowskim poziomie, nie tylko mają wrodzony talent i predyspozycje, ale także trenują i ćwiczą grę od wielu lat.

Nasze inne artykuły tematyczne:

Comments are closed.