Hobby on-line

najnowsze artykuły tematyczne

Posted by admin on May - 29 - 2017 | Comments Off
4.00 avg. rating (80% score) - 1 vote

rozrywka (19)W dzisiejszych czasach każdy z nas z pewnością docenia dobrodziejstwa techniki i internetu. Niestety idą za tym postępem również niebezpieczeństwa, o których jest coraz głośniej.
Nastolatkowie spędzają mnóstwo czasu przed komputerem, zamiast pielęgnować realne przyjaźnie. Zapominają też o ćwiczeniach fizycznych, rozwijaniu tężyzny fizycznej czy spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dochodzą do tego: psujący się wzrok oraz problemy z karkiem i kręgosłupem, co jest spowodowane wieloma godzinami spędzonymi przed ekranem. Nie mówiąc już o ciągłym zmęczeniu z powodu późnego chodzenia spać.
Podstawowym hobby dzisiejszego nastolatka są gry komputerowe. Świat wirtualny pochłania coraz bardziej i odcina od rzeczywistości. Zdarzają się przypadki całkowitego zatracenia w nowym, nierealnym życiu, depresje czy próby samobójcze.
Dlatego bardzo ważne jest, by rodzice zachowali kontrolę nad tym, co się dzieje za drzwiami pokoju nastolatka. Korzystne byłyby dni lub przynajmniej godziny wolne od komputera.

Nasze inne artykuły tematyczne:

Comments are closed.