Hobby on-line

najnowsze artykuły tematyczne

Posted by admin on May - 29 - 2017 | Comments Off
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

rozrywka (14)Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu pochłania granie na komputerze? Jak to się przekłada na rozwój naszego mózgu i psychiki? Warto się nad tym tematem zastanowić, siadając do gry.

Naukowcy od lat badają wpływ grania w różne gry komputerowe na osobowość. Okazuje się, że mimo wszystkich zagrożeń, jakie zdają się wytwarzać gry typu strzelanki, gry akcji i inne gatunki, w których występuje agresja i przemoc, gry te wcale nie sprawiają, że człowiek jest bardziej skłonny do przestępstw, przemocy czy agresji wobec drugiej osoby czy zwierząt. Wygląda na to, że gry tego typu zapewniają graczowi miejsce swoistego wyżycia się, wyzbycia agresji i złości, dzięki czemu w świecie rzeczywistym są mniej skłonni do denerwowania się i do wybuchowych reakcji na stresujące zdarzenia.

Więc, gdy Twój znajomy spędza dużo czasu na grach przemocowych, nie martw się, że sam zacznie wkrótce używać broni-pozwól mu grać, bo jest duże prawodpodobieństwo, że gra taka go rozluźnia i sprawia, że jest dużo mniej zestresowany.

Nasze inne artykuły tematyczne:

Comments are closed.